Volkswagen Touareg od Abt Sportsline

16. 12. 2010 • Ostatní, Tuning

Zatímco koncernového bratra, Porsche Cayenne, ladí každá tuningová firma, tak o Volkswagen Touareg až tak velký zájem není. Společnost Abt Sportline se proto rozhodla tento nepoměr trochu změnit a připravila pro Vás speciální edici naloženou na tomto luxusním SUV.

Nová generace Touaregu působí velice svěže, tudíž nebylo třeba nasadit silné zbraně. Optický paket je spíše decentní a skládá se z nového předního nárazníku se zvětšenými nasávacími otvory, nové masky chladiče, upravených prahů, zadního nárazníku se čtveřicí koncovek výfuku a masivního střešního spoileru. Kola dělají vůz a na fotografiích můžeme vidět 22“ litá kola. Komu se však zdají příliš velká nebo se bojí sníženého komfortu, může si zvolit i ráfky menších rozměrů.

Pod kapotou se ukrývá 3,0TDI šestiválec se zvýšeným výkonem ze 177kW na 207kW (282 koní) a 580Nm točivého momentu. Balení S umožňuje motoru zvýšit výkon o dalších 21kW na konečných 228kW (310 koní) a 610Nm točivého momentu. A konečně, pokud vlastníte osmiválcové 4,2 TDI, budete odměněni výkonem 283kW (285 koní) a ohromujících 870Nm točivého momentu. Proč se Abt rozhodla nabízet úpravy pouze pro naftové motory nevíme. Jisté je však, že motory oplývají velkou dávkou dynamiky při přijatelných provozních nákladech.

Hodnoty maximální rychlosti a zrychlení nejsou známy. Ovšem u vozu SUV jsou spíše druhořadé. Zde totiž jde hlavně o styl a to se společnosti Abt Sportline podařilo znamenitě. Ceny úprav se pohybují v cenách od 8-20 tisíc Euro.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz