Volvo S60 Polestar

Volvo S60 Polestar se chystá do výroby

17. 4. 2013 • Novinky

Volvo nakonec poslalo model S60 Polestar do výroby, nejprve pouze australský trh. Limitovaná edice 100 kusů se k zákazníkům dostane koncem června.

O pohon se postará řadový přeplňovaný benzínový šestiválec o objemu 3 litry s výkonem 350 koní a kroutícím momentem 500 Nm. Převodovka bude pouze automatická šestistupňová, ve výbavě nebude chybět launch-control a Polestarem poladěný pohon všech kol Haldex. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h a na stovku se dostanete za 4,9 vteřiny. O bezpečné zastavení se postarají větrané kotouče vpředu o průměru 336 mm a vzadu 302 mm. Zajímavostí jsou rozdílné brzdové desky na každé nápravě, ty vpředu nesou jméno Jurid, zadní má na starosti Brembo.

Na motoru Polestar poladil řídící software, nový je mezichladič stlačeného vzduchu, turbo značky Borg Warner a nerezový výfukový systém s koncovkami o průměru 3,5 palce. Odlišné jsou také stabilizátory vpředu i vzadu, pružiny (o 80% tužší než u sériové verze)nebo tlumiče s nastavitelnou tuhostí.

Karoserie dostala aerodynamický bodykit s jiným předním a zadním spoilerem, difuzorem vzadu či křidélkem na kapotě kufru. Kola jsou devatenáctipalcová s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport. Váha se zastavila na hodnotě 1684 kilogramů, nejde tedy o žádnou muší váhu. Jak již bylo napsáno výše, pro začátek bude Volvo S60 Polestar dostupné pouze pro Austrálii, o dalším rozšíření do zbytku světa se však uvažuje.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz