200646538326356300

Ženeva: Land Rover Defender Flying Huntsman od Kahn design!

6. 3. 2015 • Novinky, Tuning

Jistě nikoho z vás neminula jakákoliv informace o Mercedesu G63 AMG 6×6. Tento naprosto šílený a nepřekonatelný offroad je v sériové výrobě osobních teréňáků naprostým unikátem, ale už nemusí být na silnicích jediný.

Tuningová společnost Kahn Design totiž na autosalonu v Ženevě představila svůj koncept šestikolového offroadu, který je založen na Land Roveru Defenderu.

Bohužel testo šestikolový Defender nevyvíjel sám Land Rover, ovšem není to důvod pro to, aby nás mohlo toto monstrum minout. Jmenuje se Huntsman a už na pohled budí opravdu slušný respekt. Totoho chlápka byste teda v hospodě naštvat nechtěli.

V tomto případě Kahn Design prodloužil přední část s kapotou o 400 mm a kabina narostla do délky o dalších 1000 mm. Defender je tedy nyní o 1,4 metru delší. Narostl ale také do šířky, a to konkrétně o 150 mm. Kahn Design hovoří také o tom, že za příplatek bude k mání také opancéřování vozu. Jo a těch dalších dvou kol navíc jste si myslím všimnuli. :D

Jaké ale pohonné ústrojí rozhýbává tuto monumentálnost? Pod kapotou se ukrývá osmiválcový agregát z dílen GM, konkrétně je to 6,2 litrová LS3, která dokáže poskytnout maximální výkon 320 kW (430 koní) a skrze šestistupňovou automatickou převodovku.

Samozřejmostí jsou zámky diferenciálů, opravdu silné brzdy a nové odpružení.

Do výroby ale tento Defender opravdu půjde a Kahn Design hlásí, že jeho základní cena se bude pohybovat okolo 150 000 Liber (cca 5 670 000 Kč). A to je oproti trojnásobku ceny G63 AMG 6×6 už opravdu slušná nabídka!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz