atieva-edna

900-koňová dodávka ve sprintu porazila BMW i8 a Dodge Viper – video

6. 8. 2016 • Novinky

Občas se na internetu objeví nějaké video, ve kterém to elektromobil ve sprintu natře nějakému legendárnímu benzinovému stroji typu Porsche či Lamborghini. Většinou je v hlavní roli vůz Tesla Model S, jenže tady je hvězdou dodávka Vito od Mercedesu. Vedlejší roli hraje BMW i8 a Dodge Viper.

Tato dodávka je poháněna elektrickou energií a její elektromotory dokáží produkovat výkon 900 koní. Otázka, proč úpravce vložil elektrické ústrojí do dodávky, je jednoduchá – je v ní spousta místa pro velké množství baterií a elektromotory. I navzdory vyšší hmotnosti a horší aerodynamice, než mají soupeři, je ve sprintu tato nodopovaná dodávka zašlape do země. Vždyť z nuly na stovku zrychlí za pouhé 3.08 sekundy.

Její rivalové přitom nejsou žádné laciné ořezávátka. BMW i8 má elektromotor a přeplňovaný tříválec 1.5-litru, který produkuje výkon 367 koní a točivý moment 570 Nm. Váží 1.5 tuny. Stovku zvládá za 4.2 sekundy a jede až 250 km/h. Naopak desetiválcový protivník má 649 koní, 813 Nm, stovku za 3.5 sekundy a jede rychlostí až 330 km/h. Hmotnost je lehce přes 1500 kilogramů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz