Aston_Martin_DP100_Concept_13_800_600

Aston Martin Nebula – 1000 koní, 1000 kilo a nejlepší aerodynamika

13. 6. 2016 • Novinky

Aston Martin Nebula se stane pravděpodobně nejrychlejším silničním autem planety – vyvíjí ho Aston Martin ve spolupráci s Red Bullem a právě díky jeho investicím, se bude jednat o tak dokonalý stroj. Premiéra by měla proběhnout během následujících měsíců a všech 99 kusů z limitované série už zná své majitele. První kus z výrobní linky sjede v tradiční barvě British Racing Green.

To jsou však informace, které jsme vám řekli už nesčetněkrát, jenže po okruhovém dni Aston Martinu v Atlantě, kde se hledali kupci Nebula a Vulcanu, se ukázalo pár zajímavých informací. Třeba ta, že auto nebude mít žádné zbytečná křídla apod., ale o dokonalý přítlak se postarají Venturiho tunely, které začnou u klasické přídě Astonu a budou spodem karoserie postupovat až k výdechu u difuzoru, což napomůže auto doslova přilepit k asfaltu.

Další novinkou je informace ohledně interiéru, který má být dostatečně prostorný a nabídne místo pro dvě osoby, jenže za sebou, nikoli vedle sebe.

Hmotnost nemá přesáhnout 1000 kilogramů a sedmilitrový atmosférický dvanáctiválec má produkovat 1000 koní výkonu, což znamená neuvěřitelný poměr výkonu a hmotnosti 1:1.

.

« »