00

Aston Martin Vulcan na novém videu

6. 12. 2015 • Novinky, Videa

Aston Martin vypouští video, kde si můžeme kompletně prohlédnout i poslechnout zbrusu nový vůz jménem Vulcan.

Vůz stojí na celo-karbonovém monokoku, podobně jako konkurence, motor byl však umístěn vpředu. Jedná se o sedmilitrový dvanáctiválec, který atakuje hranici 800 koní, bez přeplňování a elektromotoru! Ano, Britové překonávají řemeslníky z celého světa a jejich motor se řadí mezi nejvýkonnější, možná je i zcela nejvýkonnějším atmosférickým dvanáctiválcem bez elektromotoru na trhu. Velkou zajímavostí je spojovací hřídel přenášející točivý moment, která je vyrobena ze slitiny hořčíku a uhlíkových vláken. Všechen výkon poputuje na zadní kola přes sekvenční šestistupňovou převodovku.

Hmotnost vozu je nižší, než u závodních speciálů GTE, takže se tu bude dosahovat opravdu extrémních rychlostí. Před nájezdem do zatáčky naplno využije neúnavné karbon-keramické brzdy Brembo o rozměrech kotoučů 380 mm vpředu a 360 mm vzadu. Samozřejmostí jsou nastavitelné závodní tlumiče, variabilní kontrola trakce a plně nastavitelné ABS.
Design vozu je na tuto britskou automobilku docela nezvyklý, úzké led-světlomety, mřížka chladiče spojena s lízátkem, dva obrovské nádechy v kapotě, gigantický difuzor a nad ním ještě gigantičtější přítlačné křídlo. Zadní svítilny snad jako jediné připomínají, že se stále jedná o Aston Martin. Celý vůz je postaven z těch nejlehčích materiálů, nejvíce bylo využito uhlíkových vláken.
Interiér se nese v závodním duchu, žádné zbytečnosti, skořepiny pokryté alcantarou, závodní, úžasně vypadající volant a displej se všemi nezbytnými informacemi o vozidle přímo před Vámi. Navíc je tu snad vše pokryto líbivým karbonem.

Kupujícím bude nabídnuta možnost jízd se ‘‘slabšími‘‘ vozy, jako jsou například s V12 Vantage S, Vantage GT4 a One 77, se kterými je budou trénovat závodní a testovací piloti Aston Martinu včetně Darrena Turnera. Proč? Vulcan má být tak brutální, že méně zkušení majitelé by nemuseli zcela zvládnout jeho schopnosti v plném nasazení. To je dobrá nabídka, nemyslíte?

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/