produkt_auto-960x328

Autopojištění pro rok 2013: jak netratit?

12. 2. 2013 • Novinky, Zajímavosti

Není žádným tajemstvím, že pojištění pro osobní vozidla na konci roku 2012 prošlou malou revolucí. Pojišťovny se takřka jednohlasně rozhodly, že budou zdražovat. Zatímco tedy v posledních letech pojistné vytrvale klesalo, brzy budete muset zaplatit i o desítky procent víc.

Zdražení jako impulz pro hledání úspory

V minulých letech se většina řidičů snadno smířila s tím, že jim pojistné u povinného ručení pomalu klesá. Stejně tak začalo být levné havarijní pojištění a málokdo přemýšlel o změně pojišťovny. I to je jeden z důvodů, proč se u nás online pojištění ještě nerozmohlo jako v západních zemích, kde povinné ručení stojí mnohonásobně víc. Majitelé automobilů tak s prvním zdražením mohou procitnout a paradoxně si najít ještě nižší cenu pojištění.

Spásu hledejte na internetu

Máte-li pojištění stále sjednané „po staru“, tedy na pobočce, může vás těšit, že na úsporu dosáhnete snadno. Stačí totiž změnit formu sjednávání a klidně můžete zůstat u své pojišťovny. Povinné ručení je totiž přes internetové srovnávače až o polovinu levnější, přitom si stále kupujete ty samé produkty. Jak postupovat?

  • Najděte si kvalitní srovnávač, například pojisteniproauta.cz
  • Vyplňte nezávazný dotazník
  • Vyberte si ideální pojištění
  • A sjednejte si ho, vyhovuje-li vám

Otevřené flotily jsou fuč

Ačkoliv je tento článek plný optimismu, existuje jedna skupina řidičů, která se v roce 2013 nevyhne velkému zdražování. Jde o bývalé členy otevřených flotil autopojištění. Ty jsou na příkaz České kanceláře pojistitelů uzavírány. Pojistné v nich bylo velmi nízké, ale problémem je, že řidičům za pobyt v nich nenáleží bonus za bezeškodné období. Zodpovědní řidiče se za pár let mohou dostat na původní a dokonce ještě nižší cenu, ale „piráti silnic“ mají utrum a nevyhnou se vysokým přirážkám na pojistném díky takzvanému malusu. I tak ale můžete volbou online pojištění výrazně ušetřit, viz ceník povinného ručení.

PR

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/