Přezidentský vůz Škoda Superb.

Blog Dominika Valáška: Prezidentské auto

14. 3. 2013 • Blogy, Novinky

Tak tedy máme toho nového prezidenta, já jsem si ho sice nezvolil, ale to tady teď řešit nehodlám. Co mě však zaujalo natolik, abych o tom zase něco krátkého sepsal, je obrovské haló okolo prezidentského auta. Jak moc je potřeba řešit takovou prkotinu, jako čím bude nový prezident jezdit? Evidentně hodně. Zaujala mě tak i situace v prezidentské debatě, kdy se téměř čtvrtina času, která se jinak mohla věnovat důležitějším věcem, věnovala právě volbě prezidentského speciálu a otázce, zdali by měl prezident jezdit českým vozem.

Proč se to vůbec rozebírá? Je potřeba rozebírat otázku prezidentského auta a upřednostňovat jí před důležitějšími věcmi jako je ekonomická situace a zahraniční politika? Vše je v současnosti již vyřešeno, Škoda auto dodala na hrad několik Superbů a všichni jsou šťastní za volbu našeho lidového prezidenta, když ten starý zlý jezdil v zahraniční Audi. Fuj, hrůza! A napadlo někoho, že Audi a Škoda jsou vlastně všechno jeden koncern? Že spousta dílů je již v současnosti unifikovaných a až přijde pořádně ke slovu sdílená platforma MQB, budou ta auta v podstatě totožná? Co kdyby se náš pan prezident rozhodl, že chce místo Superbu třeba Passata, dostal by to samé – šestiválec R36 spárovaný se šestistupňovou DSG převodovkou a pohonem všech kol, stejně jako v Superbu, v zásadě stejné auto, jen by to jeho neneslo znaky Škoda, ale VW. Prostě totéž, vyrobené o pár set kilometrů jinde a pod jinou značkou.

Jenže to už by to najednou nebylo ono, to už by nebyl ten správný „lidový vůz lidového prezidenta“ a snesla by se tak vlna kritiky, stejně jako se snášela na předchozího prezidenta a jeho Audi A8 Long. Přitom by vlastně vůbec o nic nešlo.

Jedinou výhodu na faktu, že bude nový prezident jezdit českým autem tak spatřuji v tom, že je to další malé plus do renomé značky, která tvoří nezanedbatelnou část naší ekonomiky a dělá velmi dobrá auta. Otázku lidovosti, toho kde bylo auto vyrobeno, případně nutnosti aby prezident jezdil právě Škodou, bych ale nechal klidně u ledu. Zkrátka a dobře nevidím jediný důvod, proč by to mělo být pro někoho jakkoliv důležité.

No a teď mě omluvte, jdu finišovat přípravy na svůj zítřejší výlet do Bruselu. Řekl jsem si, že bych měl poznat svého nepřítele a navštívit tedy lůno všeho protiautomobilového zla.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz