i3 bmw

BMW i3 oficiálně odhaleno

31. 7. 2013 • Novinky

BMW oficiálně odhalilo svůj první vůz řady i nazvaný i3 na třech současně konaných předváděcích akcích v New Yorku, Londýně a Pekingu. Design se držel předlohy v podobě konceptu představeném na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011. Vzhled je velmi odlišný od v současnosti vyráběných modelů BMW, liší se například tvarem LED světel pro denní svícení, černou plochou táhnoucí se od kapoty k zadním částem vozu nebo celkově vysokou a úzkou stavbou karoserie. Zvláštností jsou také prosti směru směru jízdy otevírané zadní dveře nebo úzká kovaná litá kola o průměru 19 nebo 20 palců.

V interiéru se hledělo především na přátelský postoj k přírodě, na řadu se tak dostaly vysoce recyklovatelné materiály jako dřevo, přírodně opracovaná kůže, vlna a speciální plasty. Výbavové stupně jsou 3 – Loft, Lodge a Suite a už v základu za své peníze dostanete například klimatizaci, 6,5 palcový samostatně stojící displej nebo konektivitu s Bluetooth, USB nebo SIM kartou. Za příplatek můžete získat elektricky ovládatelnou střechu, vyhřívaná sedadla, navigaci či automatickou klimatizaci.

Pohon přichází ve dvou variantách – čistě elektrický nebo se spalovacím motorem fungujícím jako range extender. S elektromobilem ujedete něco mezi 130 až 160 kilometry na jedno nabití, verze se spalovacím motorem vás doveze až 300 kilometrů daleko. Elektromotor má výkon 170 koní a 250 Nm a na 100 km/h akceleruje za 7,2 vteřiny, maximální rychlost činí 150 km/h. Za základní výbavu zde v ČR zaplatíte okolo 900 000 korun, na trh se BMW i3 dostane ještě letos.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz