BMW_m6

BMW připravuje výkonové pakety pro modely M5 a M6

25. 4. 2013 • Novinky

BMW podle neověřených informací chystá příplatkové pakety pro své modely M5 a M6. Zvednou výkon, upraví vnější vzhled a poladí řízení s podvozkem.

Ponesou s největší pravděpodobností název Competition packet a zvednou výkon motoru o 15 koní. To sice není mnoho, není to ale v žádném případě vše. Litá kola budou mít s tímto balíčkem jiný vzhled a koncovka výfuku se zbarví do černa (již z výroby, ne kvůli nespáleným sazím). Abyste ten nárůst výkonu pořádně zkrotili, zostří BMW převod řízení a přenastaví charakteristiku podvozku. Maximální rychlost zůstane nedotčena, akcelerace na 100 km/h se však zrychlí o desetinu sekundy. Dostupný bude jak pro běžné M5 a M6, tak i pro M6 kabriolet a M6 Gran Coupe.

Jak je u bavorských dobrým zvykem, nechají si za vše spravedlivě zaplatit. Přesnou cenu ale zatím neznáme, stejně tak jako datum odkdy si za něj budete moci připlatit. Něco podobného však již nabízí Mercedes pro své výkonnější vozy. Za příplatek vám deaktivují omezovač a navrch ještě přihodí pár hodin lekcí na okruhu s trénovaným jezdcem. Nelze pochybovat o tom, že tato příplatková výbava si své zájemce najde. Více výkonu a lepší řízení přeci nejsou nikdy na škodu…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz