2020-bmw-m5-m-performance-parts-1

BMW řady 5 a M5 s doplňky M Performance Parts

2. 8. 2020 • Novinky

Současně s uvedením nového BMW řady 5, BMW M5 a BMW M5 Competition nabídne BMW od července 2020 pro tyto nové modely širokou škálu dílů BMW M Performance Parts. Doplňky, které byly vyvinuty na základech rozsáhlých zkušeností a znalostí BMW M GmbH, nabízejí další sportovní akcenty z hlediska designu, dynamiky jízdy a jízdních výkonů, a současně ještě více zdokonalují obzvláště sportovní charakter vysoce výkonných sedanů BMW M5 a BMW M5 Competition.

Všechny komponenty jsou tradičně dokonale sladěné se specifickým charakterem každého modelu, a kromě sportovního vzhledu jsou zásluhou nízké hmotnosti a propracované aerodynamiky také plně funkční. Většina dílů M Performance Parts pro BMW řady 5 bude k dispozici ihned po uvedení nových modelů na trh.

Mnoho dílů BMW M Performance Parts vyrobených z vysoce kvalitního karbonu u BMW řady 5 poukazuje závodní DNA značky BMW ve všech situacích i mimo závodní okruh. Přední aerodynamické plošky M Performance na stranách a nástavec předního nárazníku M Performance vyrobené z prvotřídního karbonu se „starají“ o sportovní vzhled přední části. Kromě leskle černého provedení je rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek M Performance v nabídce také v karbonové variantě. Z tohoto vysoce kvalitního materiálu jsou vyrobeny také kryty vnějších zpětných zrcátek M Performance, průduchy na bocích za předními koly M Performance a nástavce bočních prahů M Performance. Zadní karbonový spoiler M Performance a zadní karbonový spoiler M Performance Carbon Pro jsou oba k dispozici pro sedany. Zadní části dále dodává sportovní vzhled zadní karbonový difuzor M Performance.

Volant M Performance vytváří obzvláště intenzivní spojení mezi řidičem a vozidlem. Díky výrazně tvarovaným, Alcantarou potaženým plochám pro uchopení, velkým opěrkám pro palce a speciálnímu obložení zaručuje za všech okolností maximální přilnavost a přímý pocit z řízení. Společně s Alcantarou, stříbrošedým, ručně šitým křížovým stehováním a červeným středicím proužkem na 12 hodinách zaručuje skutečnou závodní atmosféru. Jako alternativa ke standardnímu koženému volantu jsou volitelně k dispozici také volanty M Performance v kombinaci karbon/kůže nebo karbon/Alcantara.

Volant M Performance Pro, dostupný výhradně pro BMW M5 a BMW M5 Competition, se vyznačuje do vysokého lesku leštěným karbonem a Alcantarou, stejně jako v jeho spodní části umístěným nápisem M Performance. Středicí proužek na 12 hodinách je vyveden v modré barvě Motorsport Blue a dekorativní obšívání věnce je v barvách trikolory BMW M. Pro všechny další volanty jsou v nabídce karbonové řadicí páčky M Performance.

Karbonové obložení voliče převodovky je exkluzivní výbavou určenou pro BMW M5 a BMW M5 Competition. Volitelný sportovní brzdový systém M Performance zajišťuje odpovídající zpomalení i při velmi sportovní jízdě. Exkluzivně pro oba modely M5 jsou připravena kovaná 20“ M kola Y-spoke v matně šedém provedení 863 M Ferric Grey. Jsou vyráběna propracovaným procesem kování a frézování, nabízejícím jedinečnou patentovanou trojrozměrnou geometrii paprsků. Mají na sobě vyfrézovaný nápis M Performance a barevné logo M. Otvory v paprscích omezují tlak vznikající v kole, takže pro překonání turbulencí ve vysokých rychlostech je zapotřebí méně výkonu.

Vynikající jízdní dynamiku BMW M5 a BMW M5 Competition lze dále vylepšit sportovním podvozkem M Performance, nevyžadujícím změny v nastavení tlumičů. Stavitelný podvozek umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 5 až 20 mm, což má za výsledek nižší těžiště, menší tendenci k naklánění karoserie a větší nájezdové rychlosti do zatáček.

Volitelný sportovní brzdový systém M Performance zajišťuje odpovídající zpomalení i při velmi sportovní jízdě. Exkluzivně pro oba modely M5 jsou připravena kovaná 20“ M kola Y-spoke v matně šedém provedení 863 M Ferric Grey. Jsou vyráběna propracovaným procesem kování a frézování, nabízejícím jedinečnou patentovanou trojrozměrnou geometrii paprsků. Mají na sobě vyfrézovaný nápis M Performance a barevné logo M. Otvory v paprscích omezují tlak vznikající v kole, takže pro překonání turbulencí ve vysokých rychlostech je zapotřebí méně výkonu.

Pro modely řady 5 jsou k dispozici další kola z lehké slitiny, mezi něž patří dvoubarevná kovaná 20“ kola M Performance Multi spoke 732 M. Nabídka dílů M Performance navíc zahrnuje výfukové systémy pro vznětové motory.

Díky speciálnímu příslušenství mohou majitelé BMW řady 5 dát svůj sportovní styl na odiv i mimo automobil. Pouzdro na klíč M Performance v kombinaci Alcantara/karbon je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů známých ze světa automobilových závodů a slouží jako věc každodenního použití a současně jako výrazný designový prvek.

K uložení a přepravě další sady kol se doporučují obaly na pneumatiky M Performance v typickém M designu. Pro oba modely M5 je k dispozici také prodyšná a pratelná ochranná plachta M Performance s měkkou vnitřní vrstvou a natištěnými designovými prvky, jako je BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a velké písmeno „M“ na střeše.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz