Brabus 800 iBusiness 2,0: pojízdná kancelář

23. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Na první pohled vypadá Brabus 800 iBusiness jako obyčejný, tuctový Mercedes-Benz třídy S se sportovním paketem. Ve skutečnosti jde o sen každého programátora od Applu, navíc doplněný o monstrózní výkon 800 koní. Ale začneme hezky postupně.

800 iBusiness 2.0 má pod kapotou twin-turbo vidlicový dvanáctiválec, ze kterého dokázali inženýři vymáčknout výkon 588kW (800 koní). Kroutící moment je tak velký, že se musel elektronicky omezit na hodnotu 1.100Nm. Těžká limuzína má tak dostatek síly na zrychlení z nuly na 100 km/h za čas 3,9 vteřiny a na pokoření maximální rychlosti 350km/h.

Přesto však motor není to nejdůležitější na voze. Uvnitř se totiž nachází přímo technologická laboratoř. Pasažéři na zadních sedadlech mají k dispozici pro práci dva tablety Ipad 2, jež jsou spojeny s bluetooth klávesnicemi. Zajímavostí je to, že pomocí Ipadů lze ovládat celý systém COMAND. Především tak rádio, navigaci a telefon. Navíc středová konzole obsahuje dokovací stanici, která tablety pohodlně nabijí při nečinnosti.

Třešničkou na dortu je v kufru uložený přenosný počítač Mac Mini, který zobrazuje informace na 15,2“ TFT displeji umístěném na stropě. Neslouží však jenom k práci. Lze na něm sledovat i digitální televizi díky DVB-T přijímači. A opravdu poslední technologickou perličkou je možnost poslechu hudby a relaxace díky 64GB iPodu touch připojenému ke sluchátkám Sennheiser Noise Gard.

Samotný interiér je vyveden v kvalitních materiálech, kterým dominuje kůže a dřevěné obložení. Komu však dřevo ve voze nevoní, může si objednat obložení z uhlíkových vláken.

Informace o cenách nebyly zveřejněny a budou záviset především na vybrané motorizaci. Balíček business lze totiž nainstalovat do libovolné verze S-Klasse, od S350 po S65 AMG. 800 koňové biturbo však nabídne jenom ta nejsilnější verze S600.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz