1069786687558791130.jpg1051762635

Brabus 850 6.0 Biturbo iBusiness – 350 km/h v kanceláři!

8. 9. 2013 • Novinky, Tuning

Dvorního tunera Mercedesů – Brabus a jeho pojízdné luxusní kanceláře, co jezdí daleko přes 300 km/h, jsme tu už párkrát měli. Nyní už ale Brabus stavěl na nové třídě S a výsledek je opět… ehmmm… Monstrózní!

Za poslední týden nepíšeme skoro o ničem jiném než o novinkách, které se představí příští týden ve Frankfurtu. Takovou novinkou bude bezesporu i Brabus 850 6,0 BiTurbo iBusiness, který je postaven na základě Mercedesu S63 AMG, což už tak je samo o sobě velmi rychlé auto…

Brabus ovšem přichází s balíčkem, který zahrnuje aerodynamický bodykit s upravenými nárazníky pro lepší přísun vzduchu a přítlak, karbonovými výdechy za blatníky a zadním difuzorem – samozřejmě také z uhlíkových vláken. Pod tímto kabátkem se pak schovávají za 21″ koly karbonkeramické brzdy a elektronicky nastavitelný podvozek (který může snízit světlou výšku o 15 mm).

Když už je ale řeč o tom, co se skrývá pod karoserií, rozhodně nesmíme minout ani motorový prostor. Pod kapotou se skrývá dvojitě přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru. Ten už v sériové verzi není žádným odšťavňovačem jablek a Brabus jeho sílu posouvá o další ligu (tedy spíše sport) dále. Nejdřív jej inženýři převrtali na objem 5,9 litru (5912 ccm), dále namontovali nová turbodmychadla, kované písty, novou klikovou hřídel, ojnice, výkonnější filtr sání a komplet nerezové výfukové potrubí. To vše pak bylo zaznamenáno do řídící jednotky, což vyústilo ve výkon šílených 850 koní (625 kW) a točivý moment 1150 Nm (který musel být na tuto hodnotu elektronicky omezen). Díky těmto parametrům je schopna tato über-limuzína zrychlit na 100 km/h už za 3,5 sekundy a dokáže svištět po autobahnu až 350 km/h!

Samozřejmostí je pak také úprava interiéru, který je nadopován elektronikou (především od Apple). K dispozici tu tedy máte iPad Mini, iPod Touch, Mac Mini a Apple Tv. Interiér byl také přečalouněn dražší a exkluzivnější kůží (která je také na stropě) a dostal například také 15,2 palcový TFT displej, domácí (tedy pojízdné :D ) kino a trochu karbonu. V noci Vám pak exkluzivní pocit dodají světélka instalovaná ve stropě, která mají dodat pocit hvězdné oblohy.

Cenu této úpravy se dozvíme nejspíš ve Frankfurtu, ale už teď je jasné, že to nebude rozhodně nikterak malá částka. Ale co… kolik znáte dalších luxusních kanceláří, které jezdí 350 km/h? :D

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz