Brabus poladil nové SLK

5. 8. 2011 • Novinky, Tuning

Třetí generace atraktivního a stylového roadsteru od německé prémiové automobilky Mercedes-Benz, SLK, se prodává už od března. Je tedy na čase začít představovat tuningové úpravy. Mezi první společnosti, které nabízejí pestrou škálu úprav je také tradičně i Brabus.

Ten se rozhodl pro poměrně decentní úpravu, která zahrnuje bodykit s novým předním nárazníkem, sportovní pružiny (ty pošlou vůz o 30mm k zemi) a celou paletu litých kol ve velikostech od 17 do 20 palců. Na zadní straně se pak objevil nový spoiler, difuzor a čtveřice koncovek výfukového systému.

Ponechme bez povšimnutí interiér plný kovových cingrlátek, jako jsou hliníkové pedály, řadící páka, či prahové lišty a vrhněme se přímo pod kapotu.

Čtyřválcové zážehové motory mohou být totiž vybaveny novou řídící jednotkou ECO PowerXtra, díky které je možno ušít požadované parametry motoru přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi. Ten na oplátku zaplatí pár tisíc euro a za méně než hodinku má příjemně poladěný motor.

Musím však zmínit, že se nebude dít žádné velké rodeo s 1000 koňovými monstry. Pohonná jednotka 200 BlueEFFICIENCY, která nabízí základních 183 koní, nabídne nově koní 209 a hodnota točivého momentu bude činit 280Nm.

Podobně decentní navýšení výkonu čeká i jednotku 250 BlueEFFICIENCY, která nově produkuje 169kW (230 koní) a 370Nm točivého momentu. Přidáním volitelného intercooleru se pak stádo zvýší o dalších 10 kousků. 240 kobyl však není zas tak málo a svého pána vystřelí z nuly na 100km/h za 6,2 vteřiny a maximální rychlost se zastaví těsně pod hodnotou 250km/h.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz