Bugatti Veyron vs. Koenigsegg CCXR [video]

9. 11. 2011 • Novinky

Dlouho jsem přemýšlel jak závod mezi vozy Bugatti Veyron a Koenigsegg CCXR nazvat a nenapadá mě nic lepšího než souboj titánů. Jen málokdy totiž můžeme spatřit video, kde si to rozdává dohromady 24 válců, 2065 koní výkonu a 2310Nm točivého momentu.

Za video můžeme poděkovat společnosti Dragtimes a dvěma bláznivým majitelům, kteří se o své miláčky nebáli a svolili k této zajímavé podívané, kdy vozy na konci trati uháněly rychlostí přes 320km/h!

YouTube Preview Image

A jak to celé dopadlo? Přestože Bugatti na svého soka pár koní ztrácí a naopak svou pohotovostní hmotností ho přes neuvěřitelných 600 kilogramů převyšuje, ve sprintu na zcela rovné byl k neporažení a veřejnost stále nepřestává udivovat svou technickou dokonalostí.

O předpokládaném výsledku však také hovoří tabulkové hodnoty zrychlení. Čas z nuly na 100km/h rovnou přeskočím a zmíním čas potřebný k dosažení dvojnásobné rychlosti. Koenigsegg CCXR k překonání 200km/h potřebuje 13,7 vteřiny, zatímco Bugatti Veyron stejnou rychlost zvládne za neuvěřitelný čas 7,3 vteřiny.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz