Cadillac XTS – zámořský luxus

18. 10. 2011 • Novinky

Cadillacu se na evropském trhu nedaří. Zákazníci zde holt nepřijali americký styl luxusu. Američané se však snaží stále zlepšovat, aby si upevnili pozici na domácím trhu a zároveň pozvedli pošramocenou image značky mimo USA. Pomoct jim k tomu má rovněž nová vlajková loď – Cadillac XTS. Ten bude vycházet z působivého konceptu Cadillac XTS Platinum (viz. fotky), který se představil na Detroitském autosalonu v roce 2010.

Ačkoliv má jít o konkurenta pro BMW 5, Mercedes E či Lexus GS a Infiniti M, v Cadillacu na to jdou od lesa. Nemají ambice jít přímo proti nim. Ostatně XTS bude mít nejspíše dosti rozdílný charakter v porovnání s Němci. Američané se raději zaměří na dva druhy zákazníků. Chtěli by zacílit na skupinu lidí, kteří měli doposud v oblibě již výběhový Lincoln Town Car. Pro ten totiž existuje v USA specifický druh zákazníků. Dál také plánují velikou invazi do Asie, zejména na čínský trh. Tam mají pro podobné vozy slabost a XTS by tam mohlo být bráno jako vrcholná třída aut.

Ohledně techniky není zatím zcela jasno, ale hovoří se o šestiválci 3.6 litru s výkonem 300 koní či hybridním pohonu s výkonem 350 koní putujícím na všechna čtyři kola. Doufejme, že si produkční XTS zachová co nejvíce z přitažlivosti konceptu. Cadillac tak jistě má znovu šanci rozvířit vody v prémiovém segmentu a odlákat Němcům či Japoncům část zákazníků. Snad tu šanci tentokrát nezahodí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz