Citigo získalo pět hvězd v testech Euro NCAP

27. 11. 2011 • Novinky

Model ŠKODA Citigo získal za svou aktivní a pasivní bezpečnostní výbavu od evropské spotřebitelské organizace Euro NCAP maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček.

Maximální známkou ocenil Euro NCAP model Citigo za komplexní řešení ochrany posádky, dětí, chodců a bezpečnostních asistenčních systémů. Citigo je společně s VW up! a Seatem Mii vůbec prvním malých vozem, který získal pět hvězdiček.

Velice dobře si Citigo vedl při hodnocení ochrany posádky. Hodnotila se bezpečnost při čelním a bočním nárazu, nárazu do sloupu a při takzvaném whiplash-testu, který zkoumá namáhání krční páteře při nárazu zezadu. Také v oblasti bezpečnosti dětí dosáhl nejmladší model značky ŠKODA vynikajících výsledků. Za ochranu figuríny, simulující tříleté dítě, dosáhl model maximálního počtu bodů.

Zkušební techniky Euro NCAP přesvědčila také úroveň asistenčních systémů modelu Citigo. Hodnocení velice pozitivně ovlivnila zejména signalizace zapnutí bezpečnostních pásů a elektronický stabilizační systém ESP. Tyto prvky jsou přitom na mnoha trzích již součástí standardní výbavy. K dobrému výsledku Euro NCAP přispěly také sériově montované hlavové airbagy Thorax.

Citigo disponuje v rámci svého segmentu příkladným bezpečnostním paketem. V této souvislosti je nutno vyzdvihnout zejména nový aktivní brzdový asistent „City Safe Drive“. Funkce nouzového brzdění, dodávaná jako volitelná výbava, se automaticky aktivuje při rychlostech do 30 km/h. V závislosti na rychlosti a dopravní situaci může automatické brzdění snížit razanci kolize nebo jí zcela zabránit. Citigo je společně s modelem VW Up! a Seat Mii zatím jediným automobilem v segmentu malých vozů, vybaveným funkcí nouzového brzdění.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY