tesla-model-s

Další vůz od Tesly ponese název Model III

16. 7. 2014 • Novinky

Dalším kusem v portfoliu Tesly bude menší model nesoucí název “Model III”. Po předchozím záměru pojmenovat jej Model E a následné žalobě od Fordu tak došlo ke změně na mnohem méně konfikltní variantu. Veřejnosti by měl být představen v roce 2016 a na trh se dostane o rok později. Půjde o velmi odlišné vozidlo oproti Modelu S s úplně novou platformou vyvinutou Chrisem Porittem, inženýrem v minulosti pracujícím pro Aston Martin.

Model III má být o 20 % menší než Model S s cenovkou zařínající někde na úrovni 35 000 USD bez daně, tedy něco okolo 800 000 Kč. Baterie budou pocházet z nové obří továrny na baterie, kterou Tesla plánuje postavit v nejbližší době. Po jejím dokončení bude výroba článků mnohem levnější a dlouhý dojezd se tak dostane i do mnohem dostupnějších vozů. Elon Musk, ředitel automobilky, slibuje dojezd okolo 320 kilometrů a velmi solidní výkon elektromotoru, kterým se mimo jiné proslavil i Model S.

Musk také představil nový druh battery packu pro jejich sportovní model Roadster. Z aktuálně možného dojezdu až 390 kilometrů má maximální dosažená vzdálenost vyrůst až na 640 kilometrů. Všichni majitelé Roadsterů budou mít možnost si jej za příplatek pořídit do svých aut.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/