45706811_2200359450008718_6749857614688944128_n

Drahá noční můra. BMW E46 s nejotřesnějším interiérem je na prodej

7. 11. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

BMW řady 3 z přelomu tisíciletí dnes v podstatě nemá hodnotu. Obyčejné kusy koupíte klidně okolo třiceti tisíc korun, ty lepší pak za padesát. Výjimky se samozřejmě najdou, třeba BMW 330ci s manuální převodovkou stojí klidně 200.000, to je však jiný příběh.

Dnes se totiž pobavíme nad jedním sedanem, který zaprvé nemá skvělý benzinový šestiválec, zadruhé to není ani zadokolka ale stroj s poruchovým pohonem všech kol a zatřetí ho nikdo z nás nebude chtít ani zadarmo!

Začalo to nevinně
Automobilový tuning je jistou formou sebeprezentace, která o majiteli vypovídá daleko víc, než si myslí. Na druhou stranu, když se tuning dělá dobře, může být autu dokonce i prospěšný. Automobilky totiž ne vždy vyladily všechny modely k dokonalosti, takže je čas od času co zlepšovat.

U tohoto BMW 330xd se ale tuning slušně řečeno minul účinkem. Pochází z roku 2001 a tvořivý majitel ho koupil před sedmi lety. Jenomže před třemi lety to začalo. Namísto krásných kol, která k BMW decentně pasují, dostalo auto dvacítky! Přibyl také vzduchový podvozek, to aby pod auto nejspíš neběhaly vesnické kočky. A změn se dočkal také originální stříbrný lak. Brutálních změn!

Bílý hrůzorožec
Tuner své auto nastříkal jak jinak než na vkusnou bílou perleť, která se ke starým autům přece nesmírně hodí. A aby té bílé nebylo málo, rozloučil se tuner, vybaven pistolí s bílou perletí, jak s původním lakem, tak i se všemi plasty na autě. Je to tedy bílé pokoukáníčko.

Protože jde o tuning tak samozřejmě nesmí chybět pořádné nástavce prahů a předního nárazníku. Změny se dočkalo také víko kufru a zadní světla, která pocházejí z modernizovaného kupé a jsou to snad jediné dvě věci, které na autě stojí za otočení.

Říkáte si, a už dost? Tím tuner rozhodně neskončil. Vzal karboflexu a rozřezal střechu. Auto totiž nemělo žádný šíbr, a tak nevybíravý Slovák vytvořil rovnou dvě střešní okna. To aby v interiéru byl dostatek světla.

Málo světla
Zřejmě se mu ale interiér zdál pořád málo prosvětlený. Všechno proto muselo ven a interiér se dočkal něčeho, co by nás ani v nejděsivějších snech nenapadlo. Je totiž celý v bílé kůži. Pozor – úplně celý! Kůži si navíc majitel obšíval sám. Kvalita jednotlivých švů je vám tedy asi jasná. Stačí se podívat na hranu kapličky přístrojů (ano, dokonce i zde je nabastlená bílá kůže s hrozivými pavouky z nití!).

Podle majitele má auto rovněž „plazmové budíky“, vrtané brzdy Zimmerman, které jsou vzhledem k přehnanému vzduchovému podvozku zcela zbytečné, a jsou tu samozřejmě „Angel eyes“ světla, jež nesmí na pořádném tunerském BMW chybět.

A teď to nejlepší. BMW 330d z roku 2001 s nájezdem čtvrt milionu kilometrů (kdo ví jestli) dnes stojí zhruba 60 tisíc Kč. Majitel ale v inzerátu píše, že auto má hodnotu 13 000 €, tedy zhruba 330 tisíc Kč. Tak ještěže není vypočítavý a chce za něj pouze 8 000 €, něco okolo 200 000 Kč. Neodolatelná nabídka, co říkáte? Jen mrkněte na ty fotky.

Zdroj fotografií: bazos.sk

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz