FAB Design Range Rover Noreia – Konečně povedená úprava!

5. 9. 2013 • Novinky, Tuning

Tuningová společnost FAB Design představila svůj balíček pro Range Rovera Vogue s pětilitrovým osmiválcem plněným kompresorem. Že se Range Rover tuní opravdu velmi těžce už víme díky mnoha úpravcům velmi dobře a dnes, když slyším slovní spojení “vytuněný Range”, hrůzou odvracím zrak jinam…

Tento případ je však vyjímkou a FAB Design si připravil pro nového Range vcelku povedený bodykit a dokonce i nějaký ten výkon navíc. Tuto úpravu pak nazvali Noreia a tento Range dostal rozšířený bodykit s širšími blatníky, novými nárazníky, bočními prahy a také trochou karbonu, který se umístil na kryty zrcátek, lištu na předním nárazníku a difuzor v obou náraznících. Zadnímu nárazníku mimochodem dominuje na každé straně jedna dvojitá koncovka výfuku, které mají tvar obdélníku.

To ale zdaleka není vše… uvnitř se můžete těšit na nové kožené čalounění v kombinaci s Alcantarou, hliníkové pedály a zase karbon.

Range Noreia disponuje také stavitelným podvozkem, který dokáže snížit světlou výšku o dalších 40 mm. Podvozek pak komunikuje s asfaltem skrze 23″ kola z lehkých slitin.

Na začátku jsem ale hovořil o mírném zvýšení výkonu, který zajistil nový filtr sání a přeprogramovaná řídící jednotka. Díky tomu výkon pětilitru narostl o 30 koní (22 kW) a 45 Nm, což dělá ve výsledku až 540 koní (397 kW) a 670 Nm. A uznejte, že to už by stálo za hřích…

Cenu úpravy FAB Design bohužel (tedy spíš raději) zatím neuvedl.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz