fiat-logo

Fiat pravděpodobně chystá novou levnou značku automobilů

5. 2. 2013 • Novinky

Italský koncern podle dostupných informací chystá novou lowcost automobilovou značku. Konkurovat má Dacii spadající pod křídla Renaultu, popřípadě Datsunům chystajícím se zaútočit na východní trhy.

Podle šéfa Marchionneho by se výroba mohla odehrávat v Itálii. Ceny by měly zůstat konkurenceschopné i přes tento fakt. Fiatu se v posledních pár letech moc nedaří. Modelová řada stárne a s inovacemi je také na štíru. Sesterská Alfa Romeo například momentálně nabízí pouhé dva modely a Lancia je kromě Itálie v Evropě v podstatě neznámá značka. Chrysler se pomalu zvedá, ale stále se nedostal na předkrizovou úroveň.

Naopak Renault slaví s Dacií samé úspěchy. Nové Sandero je ve Velké Británii velký hit a Rusové se po bývalé rumunské značce také můžou utlouct. Vedení Fiatu tak konečně po letech váhání dalo projektu levných aut zelenou a momentálně je prý ve fázi výběru názvu značky. Spekuluje se o obnovení starého názvu Innocenti, nic ovšem není definitivní. Fiat je sám o sobě automobilka vyrábějící malá levná auta a tak se trochu bojím kam to povede. Na druhou stranu je Renault v podstatě ten sám případ a s Dacií se mu daří. Nechme se tedy překvapit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz