Ford B-MAX debutuje v Ženevě

28. 2. 2011 • Novinky

Zbývá již pouhých několik málo hodin do otevření dveří 81. ročníku Mezinárodního autosalonu v Ženevě a automobilka Ford se rozhodla zveřejnit první fotografie nového modelu B-MAX.

Vůz nabízí jedinečný a moderní design exteriéru, kterému dominuje dvojice posuvných dveří, které slouží díky absenci B-sloupku k pohodlnému nastupování a vystupování osob sedících na zadních sedadlech.

Skutečností je, že otevřené přední a zadní dveře vytvářejí mezeru širokou 1,5metru a nabízí jedinečný přístup k oběma řadám sedadel. Sedadlo spolujezdce se dá sklopit a je tak možno vozit i poměrně dlouhý náklad (do délky 2,35m). Vůz je však přesto velmi kompaktní a s délkou lehce přes 4 metry je o celých 30cm kratší než jeho bratr Ford C-MAX a o 11cm delší než pětidvéřová Fiesta.

Přes kompaktní rozměry však B-MAX poskytuje i prostorný interiér, který je díky panoramatické střeše i neobyčejně světlý a vzdušný. Šesti-palcový displej dále poskytuje větší kontrolu nad vozidlem po jeho technické stránce.

S B-MAXem jsme splnili úkol vytvořit vozidlo, které dál ponese ducha velkého S-MAXu a při menší velikosti si zachová prostornost a praktický interiér a zároveň zůstane elegantním a dynamickým automobilem. To si o novém modelu myslí výkonný designový ředitel Martin Smith.

Novinkou pro celé portfolio bude 1,0litrový tříválec s přeplňováním EcoBoost, které zahrnuje přímé vstřikování paliva, dvojité nezávislé proměnné časování váčkové hřídele a systém start/stop. Ford tvrdí, že motor poskytuje standardní výkon v dané třídě při nižší spotřebě paliva a vypouštěných emisí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz