Honda CR-Z Mugen v akci

15. 6. 2011 • Novinky, Videa

Honda CR-Z je tak trochu zvláštní vůz. Na jednu stranu si hraje na spořivého hybrida, na druhou zase na sportovního rošťáka. Tak jak to teda je? Odpověď se nám přímo nabízí verzí Mugen, která se veřejnosti poprvé představí na slavném Festivalu rychlosti v Goodwood Park ve Velké Británii.

CR-Z Mugen je společným projektem japonské automobilky a společnosti Euro Mugen. Jejich přímým cílem bylo vyvinout sportovně orientovaný model s úsporným hybridním pohonem. A to je jim zajisté povedlo. Základní CR-Z má totiž maximální výkon 122 koní. Tato verze, zatím vyrobena pouze jako prototyp, se může pochlubit přeplňovaným čtyřválcem o objemu 1,5 litru, jež je propojen s hybridním systémem IMA. Maximální výkon celé soustavy činí 147kW (rovných 200 koní) a 245Nm točivého momentu. A špatné není ani zrychlení. Čas potřebný k dosažení 100km/h činí 6,6 vteřiny.

Na závěr připojíme pozvánku na výše zmiňovaný Festival rychlosti. Ten se bude konat od 1. do 3. července a na své si přijdou fanoušci všech rychlých strojů. Součástí je také bohatý zábavní program, autogramiády motoristických osobností a soutěže pro děti. Škoda jen, že Goodwood není u Brna.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz