watermark-template_0

Hyundai Tucson N bude prvním vysokovýkonným SUV značky

2. 2. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Britský internetový automobilový portál přišel s informací, že korejská automobilka Hyundai má svou flotilu N rozšířit o další model. Tentokrát na základě úspěšného SUV Tucson. Bude tak přímým konkurentem pro vozy Cupra Ateca, Audi SQ5 a BMW X3 M40i.

Modelem i30 N korejská automobilka světu ukázala, že výkonné a dobré auta dělat umí. Nyní se snaží o proražení mezi konkurenci v natřískaném segmentu kompaktních SUV.

Hyundai Tucson N se má na trhu objevit v průběhu dvou let. Stane se tak ke konci “životního cyklu” nynější generace. Podle dostupných informací můžeme počítat s výkonem přes 340 koní a Tucson N dokáže z klidu na stokilometrovou hranici vystřelit pod šest sekund. Korejská automobilka tvrdí, že nemá problém vyvíjet vozidla v jednotlivých segmentech, ale pokud půjde o vozidla s emblémem N, dokáží s jinými značkami závodit i ve vyšších výkonech.

Tucsonem to však nekončí. Ještě dříve přijde ostrá verze modelu i20 N. Ten se má světu ukázat na začátku roku 2020. Očekává se výkon kolem 250 koní a pohon předních kol. Hyundai i20 N hodlá zaútočit na konkurenci v podobě Fordu Fiesta ST a VW Polo GTI. Korejci jsou více než přesvědčeni, že se jim je podaří porazit.

O úspěchu nelze pochybovat. Divize N vznikla nedávno a hned první model v podobě i30 N trhal srdce všech motoristických novinářů po celém světě. Za vše mluví i obrovská prodejnost tohoto modelu.

.

« »

MENU