Jeep Wrangler Brute Double Cab – American dream

30. 10. 2011 • Novinky

Poslední dobou jste si mohli všimnout, že se docela často věnujeme upraveným vozům pro výstavu SEMA, která je přímo zaměřena na modifikovaná auta. Ani tento Jeep nebude výjimkou, do parády si jej vzala firma AEV (Americká expediční vozidla) a nazvala jej Brute Double Cab. Wrangler je přitom dobře známým offroadem i v našich končinách, ať už v krátké verzi se stahovací plátěnou střechou, nebo v praktičtější pětidveřové delší variantě. Ani ta však nejspíše není dostatečně praktická pro americké zákazníky, kteří uctívají veliké pickupy, či chcete-li trucky, jak jim v zemi neomezených možností říkají.

AEV tedy vzalo Wrangler a předělalo jej na truck s čtyřdveřovou kabinou. Z věhlasného offroadu se tak stal zajímavý pracovní nástroj. Brute Double Cab je o téměř 0,8 metru delší než běžný Wrangler Unlimited, což jde vidět i na proporcích vozu. Auto tak má na délku necelých pět a půl metru. Značnou část z toho zabírá rozměrná korba. AEV se však nesnažilo vytvořit pracovní pickup, ale spíše trochu praktičtější terénní auto. Cílem bylo zachovat všechny dobré vlastnosti Wrangleru. Prodloužený podvozek bude nejprve nabídnut stávajícím zákazníkům AEV a až časem si takovéto auto bude moci dopřát každý, kdo chce.

Celý vůz navazuje na původní AEV Brute, což byl dvoudveřový pickup taktéž na základě Wrangleru. Vyhrál dokonce ocenění Daimler-Chrysler Designer Excellence Award. Brute Double Cab může být nabídnut s několika osmiválcovými motory a rovněž si můžete připlatit za modifikované odpružení a další věci vhodné do terénu. Při pohledu na takto upravený Jeep si říkám, že by klidně mohl figurovat ve stálé nabídce automobilky. Zatím však zájemci o takovýto vůz musí vzít zavděk AEV.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz