Jubilejní Economy Run vyhrála Fabia 1,2 HTP

20. 9. 2011 • Novinky

Soutěž o nejhospodárnější jízdu s vozy značky ŠKODA, pořádaná každoročně Automotoklubem ŠKODA Mladá Boleslav, se letos konala již potřicáté. Stejně jako v minulých ročnících při ní šlo o to, absolvovat zadanou trasu s co možná nejnižší spotřebou paliva.  Start a cíl této soutěže byl v areálu Servisních služeb Kosmonosy.

První den se celá kolona vydala do Trutnova, v neděli se pak vrátila do Kosmonos. Účastníci byli hodnoceni v osmi kategoriích dle zdvihového objemu motoru, navíc byly vyhlášeny i dvě zvláštní kategorie, “ŠKODA Handy” a “Historic”. Hodnoceny byly celková spotřeba, emise CO2, průměrná rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou. Ve startovním poli byly vedle českých posádek také posádky z Polska, Slovenska a Ruska. Poprvé se na start postavili také handicapovaní řidiči.

Ve zvláštní kategorii “Historic” soutěž vyhráli Petr Horníček a Michal Freyvald s vozem ŠKODA Felicia (rok výroby 1997) se spotřebou 4,069 litru/100 km. Vítězi kategorie “ŠKODA Handy” se stali František Liška a Jaroslav Bednář. Na trať dlouhou 325,9 kilometru vyjelo minulý víkend 59 posádek ve vozech všech pěti modelových řad značky ŠKODA, z nichž polovina byla vybavena naftovými a polovina benzínovými motory.

“Jubilejní ročník Economy Run byl velice úspěšný,” říká Josef Pálka, předseda Automotoklubu ŠKODA Mladá Boleslav. “Všichni účastníci přesvědčivě dokázali, jak šetrně lze jezdit s vozy značky ŠKODA. Zejména si ceníme výkonů handicapovaných účastníků.” O bezproblémový technický průběh Economy Run se postaraly Servisní služby ŠKODA, které poskytly své zázemí a navíc zajistili také technickou přípravu a kontrolu účastnických vozidel.

V květnu letošního roku překonal na jedno natankování 2 006 kilometrů s vozem ŠKODA Fabia GreenLine rakouský mistr světa v úsporné jízdě Gerhard Plattner. Rekordně nízká spotřeba modelu Fabia GreenLine tak dosáhla hodnoty 2,21 litru/100 km. Evropská normovaná spotřeba modelu přitom činí 3,4 l/100 km.