gt

Kia cee’d a pro_cee’d GT oficiálně

4. 3. 2013 • Novinky

Kia dnes oficiálně představila ostré verze hatchbacků Kia cee’d a pro_cee’d. Jejich premiéra pro veřejnost je naplánována až na zítřek na autosalonu v Ženevě.

Obě varianty mají shodný motor, jde o přeplňovanou 1,6 GDI s výkonem 204 koní a kroutícím momentem 265 Nm. Kombinovaná spotřeba by měla činit 7,4 litru na 100 km a emise CO2 171 g/km. Převodovka je šestistupňová manuální, akcelerace z nuly na 100 km/h bude trvat 7,7 vteřiny a pak dále až na maximální rychlost 230 km/h.

Od běžných verzí je rozeznáte na první pohled díky agresivnímu bodykitu. Denní svícení obstarává čtveřice LED diod na každé straně předního nárazníku. Ten má také přepracovanou masku chladiče a celkově jiný tvar. Vzadu najdeme dvojici koncovek výfuků a pod litými koly o rozměru 18 palců červené třmeny brzd. V interiéru se uvelebíte v Recaro sedačkách, šlápnete na hliníkové pedály, pokocháte se sedmipalcovou TFT obrazovkou a osaháte jiné materiály přístrojové desky.

Startovní edice pro_cee’du nazvaná 1st Edition bude čítat 500 kusů a odlišovat ji bude několik kosmetických změn v interiéru a exteriéru. Další hračky zahrnují například automatickou klimatizaci, adaptivní xenonové světla, GPS navigaci nebo střešní okno.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz