16410621951052473165

Kia GT4 Stinger Concept!

3. 1. 2014 • Novinky

Kia přiveze do Detroitu na NAIAS skvěle znející koncept GT4 Stinger, který díky Auto Show v Detroitu uvidíme už 13. ledna!

Tento koncept však nezní skvěle kvůli jeho názvu, ale díky koncepci, kterou má použít. GT4 Stinger bude totiž konceptem vozu Coupé s uspořádáním sedadel 2+2, motorem vpředu a náhonem pouze na zadní kola! A to zní skvěle v každém pádu a u každé automobilky. Že by Kia byla inspirována Hyundaiem Genesis Coupé?

O pohon konceptu GT4 Stinger se stará přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litrů. Ten poskytuje výkon skvělých 315 koní (235 kW) a tuto sílu posílá na zadní nápravu.

Kia zatím uvolnila jen malou ochutnávku v podobě dvou fotografií. Na jedné z nich můžeme vidět vertikálně umístěné LED diody na bocích předního nárazníku a masku chladiče údajně inspirovanou tygřím nosem. Celek pak dotváří speciálně designovaná 20″ kola.

Zatím neznáme více informací, takže si budeme muset počkat do Detroitu, ale pokud tu je šance sériové výroby, za to se všichni v redakci půjdeme klidně rvát do ringu. Tohle prostě chceme!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz