Koncept Chevrolet Camaro COPO na veletrhu SEMA [video]

2. 11. 2011 • Novinky, Tuning, Videa

O kvalitách legendárního muscle caru Camaro jistě nemusím nikoho dlouze přesvědčovat, ovšem jen zarytý optimista by věřil automobilce Chevrolet, která tvrdila, že každého půl roku vydá novou limitovanou edici této legendy.

S veletrhem tuningových vozů SEMA 2011, jež se v těchto dnech koná v Las Vegas, však Chevrolet dokazuje, že svá slova myslel skutečně vážně. Tím nejlepším příkladem je pak koncept COPA, který by se mohl reálně dočkat výroby.

Vůz je speciálně navržen pro závody NHRA (National Hot Rod Association) Stock Eliminator, kde nejde o nic jiného, než co nejrychleji pokořit vzdálenost čtvrt míle. A k tomu má tento koncept výborné předpoklady.

YouTube Preview Image

Na voze nás na první pohled zaujme nasávací otvor na kapotě, který žene vzduch k obřímu kompresoru schovanému pod protáhlou kapotou. Dále to pak jsou závodní pneumatiky, pevná zadní náprava, výškově stavitelný podvozek a strohý závodnický interiér disponující ochrannou klecí, hasícím přístrojem a závodními sedačkami.

O pohon této rakety se bude starat dvojice osmiválcových motorů, přičemž ten první přeplňovaný má zdvihový objem 5,7 litrů a bude propojen se silnicí skrze dvou nebo tří-rychlostní automatickou převodovku. Náruživí závodníci budou mít k dispozici také pětistupňový manuál. Na výběr pak bude také klasický atmosférický osmiválec o zdvihovém objemu rovných sedm litrů.

Vedení automobilky si zatím nechává čas na rozmyšlenou, zda tento skvost do výroby pošle, či nikoliv. Přeci jen rentabilnost takového vozu není nikterak vysoká.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz