Volvo_C30_Polestar_000

Koncept Volvo C30 Polestar se prohání na Ringu! [video]

30. 7. 2013 • Novinky, Tuning, Videa

Jeden počin od sportovní divize Volvo jsme tu již měli a důkladně jsme jej sledovali. Divize Polestar se totiž minule pustila do Volva S60, které se jako koncept pyšnilo výkonem přes 500 koní. Sériová verze bohužel výkon stlačila na výsledných 350 koní, ale i tak je jasné, že tento vůz bude kladivem na nejeden současný sportovní vůz.

No a aby S60 nebyla jediným výtvorem této divize, rozhodlo se Volvo postavit koncept dalšího šílence – tentokrát postaveného na malém hatchbacku C30. Ten už je tak ve své nejsilnější verzi T5 velmi rychlým vozem, ovšem divize Polestar jeho rychlost posunula na další hranici.

Na verzi T5 je samozřejmě tato C30 postavena, takže má pod kapotou 2,5 litrový pětiválec, který ovšem dostal nový mezichladič, sání, výfuk, písty, ojnice, klikovou hřídel a v neposlední řadě také turbodmychadlo KKK 26. Díky tomu je tento koncept nakopnut až na 405 koní (302 kW) a 510 Nm. Je nám sice jasné, že výkon produkční verze bude přiškrcen (odhadujeme) na hranici +-300 koní, ale už tak je představa takového výkonu v C30 přinejmenším zajímavá. Díky 400 koním a pohonu všech kol skrze speciální systém Haldex zvládne koncept zrychlit na 100 km/h už za 4,2 sekundy a bohužel nevíme maximální rychlost ani čas na Nordschleife.

C30 Polestar dostalo samozřejmě aerodynamický bodykit, nastavitelné tlumiče Öhlins, brzdy Brembo a také Quaife diferenciál s omezenou svorností. To vše je posazeno na 19” kola BBS, která obouvají pneumatiky Pirelli P Zero.

Na “severní smyčce” Nürburgringu pilotoval toto Volvo šampion cestovních vozů Robert Dahlgren a jak jistě uvidíte ve videu, bylo rozhodně na co koukat.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY