lada niva urban 5

Lada představila edici Urban pro model Niva

30. 6. 2014 • Novinky

Model Niva od ruského výrobce aut Avtovaz je na trhu neuvěřitelných 37 let, a za tu dobu se na první pohled změnil jenom minimálně. S časem sice přibývají jakési moderní prvky výbavy, pořád ale jde o puristický offroad, který zvládne opravdu drsné podmínky. Pod kapotou je stále benzínový čtyřválec o objemu 1,7 litru s výkonem 60 kW (87 koní) spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon je přenášen  na všechna kola přes trojici diferenciálů, nechybí ani redukce pro opravdu extrémní terén. Na 100 km/h v hodině s touto Nivou zrychlíte za nekonečných 22 vteřin a maximální rychlost podle technického průkazu činí 137 km/h.

Zvláštností nově představené edice Urban je několik a všechny se týkají vzhledu a pohodlí na palubě. Přibylo tlumících materiálů pro lepší odhlučnění, v létě vás zchladí klimatizace, případně elektricky stažené okénko. Oku zalahodí nárazníky nalakované v barvě vozu, nová kola o průměru 17 palců nebo prohnutý zadní stěrač. Spolu s pozměněnou maskou chladiče je to vlastně všechno. Tento 1210 kilogramů těžký teréňáček ze začne prodávat  možná ještě letos, po své premiéře na autosalonu v Moskvě v srpnu tohoto roku. Úplně nová Niva by měla přijet v roce 2016, kdy tomuto modelu potáhne již na čtyřicítku.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/