Ford Focus 20

Litrový tříválec 1.0 EcoBoost má pod kapotou 20% Fordů

10. 8. 2014 • Novinky

Ford se svým malým přeplňovaným tříválcem 1.0 EcoBoost nedávno vyhrál cenu pro mezinárodní motor roku International Engine of the Year. V nabídce jsou tři výkonnové varianty poskytující 100, 125 a nově dokonce i 140 koní ve speciální edici fiesty Black and Red. A právě Fiesta je jeden z nejúspěšnějších modelů s tímto motorem, jeho podíl na evropském trhu dosahuje okolo 30 %. V modelovém portofoliu modrého oválu jsou ale i ještě úspěšnější kusy.

Například u focusu tvoří podíl litrové jednotky až 33 % a u rodinné MPV B-MAX přenáší svůj výkon na přední kola až ve 47 procentech případů! Kromě třech výše zmíněných vozů si lze tohoto “drobka” pořídit ještě do modelů C-MAX, Grand C-MAX, Grand Tourneo Connect, Transit Connect, Transit Courier a až konečně přijde nové Mondeo, najdete ho i tam. A Škoda Superb snad definitivně přijde o posměch kvůli motoru 1.4 TSI pod svou kapotou, litrový motor ve střední třídě tu totiž snad opravdu ještě nebyl.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/