460625844860962125

Lotus 3-Eleven je údajně jedním z nejrychlejších aut na Nordschleife!

9. 9. 2015 • Novinky

O nové zbrani od Lotusu, modelu 3-Eleven jsme tu na AutoJournal již jednou psali a už při prvotních informacích bylo jasné, že to bude opravdu hardcore náčiní na okruhovou jízdu a ještě více hardcore na ježdění po silnici. Nyní ale Lotus vydává zprávu, že je model 3-Eleven jedním z nejrychlejších silničních aut na severní smyčce bájného Nürburgringu. Jenže to má háček…

Jak jistě víte, vedení Nordschleife zákazalo automobilkám jakékoliv samostatné měření času a tudíž honění se za časovými rekordy. Technicky vzato to ale nevadí. Automobilky si i tak hledají způsoby, jak kolo na Nürburgringu změřit a jeden z nich právě využil také Lotus, resp. magazín Sport Auto.

Redaktor a velmi dobrý řidič magazínu Sport Auto, Marc Basseng, řídil model 3-Eleven při klasických veřejných dnech, tzv. Touristenfahrten, a i když se musel omezovat kvůli několika autům před ním a okolo něj, zajel i tak fantastický čas 7 minut a 6 sekund! Bez okolního provozu by to tedy tento Lotus mohl zvládnout rozhodně někam pod 7 minut.

Jen pro připomenutí, Lotus 3-Eleven má ve svých útrobách 3,5 litrovou přeplňovanou V6, která této šílenosti na kolech poskytuje výkon 450 koní (336 kW) a 450 Nm točivého momentu. Auto je opravdu lehké, a tak není divu, že na 100 km/h vystřelí pod 3 sekundy a zvládne uhánět až 280 km/h.

Marc Basseng z magazínu Sport Auto také řekl, že model 3-Eleven je naprosto ideální pro odjetí velmi rychlého kola na Nordschleife díky své ostrosti a ochotě poslouchat. Marc také potvrdil, že nebýt zdržování od okolních jezdců, zajet kolo pod 7 minut by opravdu nebyl problém.

Ač nejsme příliš velcí fandové nahánění si trik samotných automobilek skrze čas na Nordschleife, je občas pozoruhodné sledovat, za jak dlouho dokáží některé vozy odjet tuto 20,832 km dlouhou trať s počtem 73 zatáček a převýšením téměř 300 metrů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz