manhart bmw m235i 6

Manhart předvedl upravené BMW M235i

9. 6. 2014 • Novinky

Manhart si pohrál s ostrou novinkou od BMW, modelem M235i, a udělal z něj okruhový speciál s velmi zajímavými vlastnostmi. Že je něco jinak poznáte už na první pohled, karbonový bodykit, snížený sportovní podvozek, lehká litá kola a žlutý bezpečnostní rám prosvítající skrz okna nenechá nikoho na pochybách, že tohle není sériový kus.

A že nejde jenom o vzhled dokládá tuner tvrdými čísly. Třílitrový přeplňovaný benzínový šestiválec má zvednutý výkon ze sériových 240 kW až na 316 kW, což je hodnota nebezpečně se blížící sériovému M3. Narostl i kroutící moment, konkrétně na masivních 592 Nm, pohonná jednotka tak nebude mít s autem skoro žádnou práci. Těchto hodnot bylo dosaženo mimo jiné díky novému sportovnímu výfukovému systému, upravenému turbu, většímu mezichladiči stlačeného vzduchu nebo přemapované jednotce ECU. O přenos výkonu na silnici se starají pneumatiky Michelin Pilot Super Sport o průměru 19 palců s rozměry 225/35 ZR19 vpředu a 255/30 ZR19 vzadu.

K takovému výkonu potřebujete i adekvátní brzdy a Manhart na to samozřejmě pamatoval, osadil auto vysokovýkonným brzdovým systémem se šestipístkovými třmeny. Uvnitř zapadnete do skořepin Recaro Pole Positition se čtyřbodovými bezpečnostními pásy a vaše životy bude chránit žlutá ochranná klec. O lepší řízení se pak postará sportovní volant a pedály spolu s přidanými budíky pro lepší informovanost o voze. Posledním krokem bylo odstranění omezovače maximální rychlosti, Manhart MH2 Clubsport, což je oficiální název tohoto výtvoru, tak může upalovat rychlostí až 300 km/h.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz