Mazda slaví 20.výročí vítězství na Le Mans [video]

23. 7. 2011 • Novinky, Videa

Rok 2011 probíhá ve znamení oslav dvacátého výročí historického triumfu Mazdy 787B na čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Vítězstvím na závodě Le Mans 1991 se Mazda stala první a do dnešního dne jedinou japonskou automobilkou, které se podařilo na tomto nejnáročnějším vytrvalostním závodě na světě zvítězit. Legendární Mazda 787B byla poháněna rotačním motorem se čtyřmi rotory o výkonu 700 koní. Změny, kterými závod prošel, znamenaly, že rok 1991 byl posledním, ve kterém byla na závodě 24 hodin Le Mans povolena účast vozů s rotačními motory, což jen podtrhuje význam triumfu značky Mazda.

YouTube Preview Image

Za účelem oslav skvělého úspěchu značky Mazda na Le Mans pozvali organizátoři z Automobile Club de L’Ouest (ACO) členy vítězné posádky z Le Mans 1991, aby představili a oslavili vítěznou Mazdu 787B na pověstném okruhu Circuit de la Sarthe před zahájením a po skončení letošní čtyřiadvacetihodinovky. Speciálním hostem závodu byl Patrick Dempsey, americký herec a závodní pilot vozu Mazda RX-8. Druhý člen vítězné posádky, anglický spolujezdec Johnny Herbert, si konečně mohl vychutnat ceremoniál výstupu na pódium, kterého se v roce 1991 musel vzdát z důvodu dehydratace.

Dvoudenních oslav se zúčastnil také pan Seita Kanai, ředitel a výkonný viceprezident společnosti Mazda Motor Corporation, který rozsah významného úspěchu shrnul následujícími slovy: “V roce 1991 byla Mazda v souboji se značkami jako Mercedes a Jaguar považována za outsidera. Toto vítězství je závodním zosobněním naší filozofie – odhodlání nikdy se nevzdat. Jsme rádi, že se o tento vůz můžeme znovu podělit s našimi četnými fanoušky a zaměstnanci po celém světě.”

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz