2036122938870082557

McLaren představuje MP4-12C Can-Am Edition

16. 8. 2012 • Novinky

McLaren bude mít na letošním Contours d’Elegance, konaném v Pebble Beach, přinejmenším velmi zajímavý exponát. Veřejnosti se totiž představí nejnovější edice modelu MP4-12C, zaměřená pouze na traťové radovánky. Edici Can-Am vyvinul jako jediný svého druhu McLaren GT a vůz je založen na závodní variantě kategorie GT3.

Stejně jako závodní odnož, má i Can-Am jasně oranžové zbarvení evokující závodní kariéru McLarenu v šedesátých a sedmdesátých letech. Zvenku byl MP4-12C dovybaven širokým bodykitem, karbonovým předním a zadním spojlerem, difuzorem a dalšími doplňky, které zvyšují generovaný přítlak o 30% oproti sérii. Zároveň se snížila hmotnost a Can-Am se tak může pochlubit  pouhými 1200 kilogramy.

Pohonná jednotka zůstala stejná a hybnou silou je tedy dvakrát přeplňovaný osmiválec 3.8 litru, ten dostal oproti sérii jen přeprogramovanou řídící jednotku a vylepšené chlazení, díky kterému může nyní dodávat do ústrojí výkon celých 630 koní.

Uvnitř vozu se vše poddalo využití vozu na trati a tak by jsme klasický interiér hledali jen marně, byl nahrazen dvěma skořepinami, šestibodovými pásy, odnímatelným volantem a bezpečnostním rámem.

.

« »