Mercedes-Benz C-Klasse Coupe ve velké fotogalerii

14. 2. 2011 • Novinky

Po prvních informacích o novince ze Stuttgartu, které jsme Vám přinesli před měsícem ( článek pro shlédnutí zde), Vám přinášíme oficiální snímky vozu Mercedes-Benz C-Klasse Coupe. Můžeme o něm psát celé hodiny, přesto však jediný pohled na vůz, toho řekne mnohem více.

Exteriér, který nepostrádá eleganci, vychází z původní verze sedanu, bere si však inspiraci i ze svého většího bratra E-Klasse Coupé, se kterým sdílí základní linii střechy, která je o 4cm nižší než u sedanu. Bohužel pro dosažení maximální tuhosti podvozku, i zde byli nuceni inženýři použít tradiční B-sloupek, který trochu narušuje vzhled, je však praktický a vlastně už sám o sobě patří do tradice nových vozů Coupé značky Mercedes-Benz.

Uvnitř kabiny se oproti standardní C-Klasse mnoho nezměnilo. Automobil je vybaven sportovním volantem, hliníkovým obložením a systémem COMAND s 5,8“ displejem. V příplatkové výbavě nechybí vyhřívaná přední sedadla, Harman/Kardon audio systém a GPS navigace.

Celá motorová paleta pro Evropu ještě nebyla zveřejněna. Ve spojených státech se začne vůz prodávat se základním 1,8litrovým čtyřválcem o výkonu 150kW (201 koní) a 310Nm točivého momentu. Tyto parametry ledacos napovídají o dynamice vozu. Ten zrychlí z nuly na 96km/h za solidních 7,1 vteřin a maximální rychlost je lehce podprůměrných 209km/h (díky tamější legislativě). Na výběr bude i silnější šestiválec s objemem 3,5litru a výkonem 225kW (302 koní) a 370Nm točivého momentu. Coupé s tímto motorem vystřelí z nuly na 96km/h za 5,9 vteřiny a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250km/h. Osmnáctistovka je standardně propojena s manuální převodovkou, na přání však mohou být oba motory spojeny se sedmi-stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Evropská paleta motorů Coupé bude jistě kopírovat tu, která se objevuje u verzí sedan a kombi. Jedná se o zážehové motory C180, C250 a C350 s výkony v rozmezí 115-225kW. Vznětové ústrojí u třídy C zastupují turbodiesely C200 CDI a silnější C250 CDI s výkony 125 a 150kW. A zcela jistě se dočkáme i vrcholné verze AMG.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz