Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Legend

Nástupce Bugatti Veyron přijde nejpozději za dva roky

25. 7. 2014 • Novinky

Bugati Veyron je tu s námi již od roku 2005, je tak na čase přijít s jeho nástupcem. Kdysi po všech stránkách rekordní vůz si za roky své existence vysloužil nejedno uznání a spoustu limitovaných edicí, objevili se však také konkurenti a někteří jej i v určitých ohledech překonali. Podle Bugatti si ale nová generace vezme všechna svá prvenství zpět, včetně maximálního výkonu a nejvyšší rychlosti.

Podle zvěstí od lidí blízkých vedení koncernu VW bude nový “Veyron” limitován na 450 kusů. Podobné plány byli i s Veyronem, nakonec to ale dopadlo trochu jinak. Motor má zůstat stejný, za sedadly tak opět najdeme čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec o objemu 8 litrů. Vzhledem k aktuálnímu vývoji na automobilovém trhu však musíme počítat i s použitím elektromotoru. Kombinovaný výkon by tak měl vyrůst až na mohutných 1500 koní (1103 kW) a maximální rychlost je odhadována na 435 km/h. Chystá se i výrazná odtučňovací kůra, vždyť současný Veyron váží skoro 1900 Kg.

Nový král hypersportů by měl na trh přijít koncem roku 2015 nebo začátkem roku následujícího. Dále na světlo světa unikla zpráva, že opravdu nemáme počítat se sériovou podobou čtyřdveřového konceptu Galibier, podle ředitele automobilky by to prý jenom mátlo zákazníky. To je hodně chabá výmluva, nic s tím ale nenaděláme, buďme rádi aspoň za toho Veyrona. Snad se jej tentokrát podaří udělat tak, aby na něm VW neztrácel peníze.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/