carvago-1_prujezd-dalnice-1

Nejširší nabídka elektroaut s nárokem na dotaci? Na online tržišti Carvago!

3. 4. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Téměř 80 tisíc elektroaut na jednom místě. Více než 3 tisíce z nich navíc splňuje podmínky dotace pro podnikatele a firmy. To vše naleznete v nabídce Carvago, která spolupracuje s prodejci aut napříč Evropou.

Od poloviny března mohou čeští živnostníci a podnikatelé podávat žádosti o dotaci na pořízení elektromobilu nebo nabíječky. Jedná se o nový dotační program, jehož prostřednictvím chce ministerstvo průmyslu a obchodu podpořit zájem o automobily s nulovými výfukovými emisemi. Ne všichni přitom vědí, že dotaci lze získat nejen na vozy zcela nové. Podmínky připouštějí stáří elektroauta do šesti měsíců a nájezdu do 6 000 km. Podpora se tak vztahuje i na vozy skladové a předváděcí. Bezkonkurenčně nejširší nabídku elektroaut s nárokem na dotaci přitom má online tržiště Carvago.com. 

Díky spolupráci s prodejci napříč Evropou nabízí Carvago více než milion vozů. Z toho téměř 80 tisíc jsou elektromobily a podmínky pro přidělení dotace splňuje více než 3 000 z nich! Protože Carvago se neomezuje na konkrétní značky nebo modely, nabídka je velmi rozmanitá. Pořídit zde lze speciality jako stylový Abarth 500e nebo čínský BYD Seal, ale i oblíbené elektrické modely od Hyundai Kona po Škodu Enyaq. Nechybí ani úplné novinky jako Volkswagen ID.7, jichž na Carvago naleznete téměř sto.

Mechanik prověří auto za vás

Nákupem na Carvago přitom zákazník nic neriskuje. Jakmile si nějaký vůz vybere, Carvago vyšle k prodejci zkušeného mechanika, který jej v rámci certifikované prohlídky CarAudit důkladně prověří a vypracuje zprávu se všemi nalezenými nedostatky. Teprve na jejím základě se rozhodnete, zda auto doopravdy objednat. Carvago potom vyřídí vše potřebné a přiveze vám jej klidně až před dům, stačí jen nasednout a rovnou jezdit.

V souvislosti s elektroauty se někdy skloňují obavy o stav baterie. Zde je však řeč o nových a zánovních vozech, přičemž většina automobilek poskytuje na trakční baterii záruku na osm let nebo 160 tisíc kilometrů. Nákup auta online tak pro zákazníka znamená minimálně stejnou jistotu jako u kamenného prodejce.

Jak na dotace? Vše přehledně na jednom místě

Dotace na pořízení elektromobilu je určena českým podnikatelům a firmám všech velikostí, od živnostníků až po největší podniky. Vedle samotných elektromobilů se vztahuje i na nabíjecí stanice nebo vozy s vodíkovým pohonem. Podmínky udělení dotace včetně návodu na podání žádosti a formulářů ke stažení má Carvago přehledně zpracované v článku Dotace na elektromobily v roce 2024: Jaké jsou podmínky a jak podat žádost na svém blogu. Společnost má na webu také speciální sekci Průvodce elektrickými a hybridními vozy, která shrnuje klíčové informace o všech druzích elektrifikovaného pohonu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz