tuning-800x350

Nelegální tuningový sraz u Prahy: blokování autobusů, obecné ohrožení a auta s modrými majáky či bez registračních značek

28. 4. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Zdá se, že česká automobilová scéna našla své dno. Na parkovišti před hypermarketem Albert v Čestlicích na Praze východ se v sobotu 27.4.2019 večer sešlo několik stovek příznivců tuningu. Přítomno bylo nejméně 200 vozidel.

Na informaci o konané akci musela reagovat policie, která na místo vyslala několik hlídek. Ty působily v celé obchodní zóně, usměrňovaly chodce, kteří vstupovali do komunikace, kde blokovali provoz a podobně.

Na akci byla k vidění vozidla, jejichž řidiči se mohli dopustit protiprávního jednání. Na některých vozech totiž chyběly přední registrační značky, v jiných vozech zase řidiči používali modré a červené majáky, či sirénu. Problémy s průjezdem obchodní ulicí měly autobusy PID. Některé řidiče stavěli policisté k silničním kontrolám.

To nejhorší se ale dělo při odjezdu z parkoviště obchodní ulicí. Většina účastníku se totiž chtěla předvést před davem a za nesmyslného prokluzování kol, pokusů o drifty a nesmyslného ohrožování všech okolo odjížděli do ulic. Nechyběly ani pouliční sprinty mezi semafory nebo blokování autobusových linek

Ano, takhle se většina mladých Čechů v automobilové komunitě baví a ještě se nazývají fanoušky do aut. Neuvědomují si, že svým hulvátským a omezeným chováním škodí všem motoristům a zejména těm, kteří jsou dostatečně vyspělí a inteligentní na to, aby svou vášeň k autům provozovali v bezpečí uzavřených tratí a okruhů. Většina přítomných aut byla navíc absolutními troskami, které na silnici nemají, co pohledávat. Tohle rozhodně neschvalujeme! Jaký je na váš názor?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz