18290288332062340479

Nissan Navara NP300 pro Evropu představena ve Frankfurtu!

16. 9. 2015 • Novinky

A je to zase tady… doba autosalonu, kdy mají všichni novináři na pilno a 95% aktualit z automobilového světa pochází právě z této automobilové akce. Nyní probíhá již 66. ročník veleznámé IAA ve Frankfurtu nad Mohanem a o novinky v žádném případě není nouze. Nyní se podíváme na novou generaci Nissanu Navara, která se konečně veřejnosti představila v evropské specifikaci – tedy přesně tak, jak si ji můžete koupit také.

Nová generace D23 pro evropský trh vozí pod kapotou nový 2,3 litrový čtyřválec dCi, který bude k dispozici ve dvou výkonových variantách – konkrétně 160 a 190 koní. Nový agregát je údajně téměř o čtvrtinu účinnější než ten předchozí a sám Nissan tvrdí, že jde o nejekologičtější a nejekonomičtější motor v segmentu terénních pickupů. Nová Navara ve verzi Double Cab mimochodem shodila také 20 kilogramů ze hmotnosti oproti svému předchůdci. Je to sice zanedbatelné číslo, ale každé kilo se přece počítá, ne? :) A proč? Because weight reduction bro…

Motor samozřejmě bude pohánět dle volby řidiče na dvě nebo všechna čtyři kola, a to skrze manuální šestikvalt a nebo zbrusu nový sedmistupňový automat. Novinkou je také víceprvková náprava typu five-link.

Pokud zvolíte nejuniverzálnější verzi Double Cab, je třeba zmínit, že délka korby narostla o 67 milimetrů na výsledných 1 578 mm. Navara utáhne přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny a v kabině by mělo být více místa pro zadní pasažéry.

Ve standardu se obejví například asistent rozjezdu do kopce, sedm airbagů, tempomat, všechna okna v elektrice a asistent sjezdu z kopců.

Nissan bude nabízet Navaru se zárukou 5 let nebo na 160 000 kilometrů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz