Nissan podniká kroky k urychlení rozvoje infrastruktury pro dobíjení

3. 10. 2011 • Novinky

Společnost Nissan se spojila s předními evropskými elektrorozvodnými společnostmi a dodavateli zařízení pro elektromobily, aby urychlila rozvoj levnějších a menších rychlodobíjecích stanic pro baterie elektromobilů a zrychlila instalaci veřejně dostupných rychlodobíjecích stanic (Quick Charge – QC) na území Evropy.

Očekávaným výsledkem této dohody mezi společnostmi Nissan, Circutor, DBT, Efacec, Endesa a Siemens bude dramatické snížení ceny jednotek o více než polovinu na úroveň pod 10 tisíc eur, což podnikům, jako jsou čerpací stanice, provozovatelé vozových parků a maloobchodní prodejny umožní nainstalovat rychlodobíjecí stanice a ziskově je provozovat jako obchodní činnost. To znamená, že řidiči vozidel Nissan LEAF a dalších vozidel s možností rychlodobíjení budou moci používat svá vozidla pro delší cesty a dobíjet baterii vozu na 80 % kapacity za méně než půl hodiny.

V důsledku toho se očekává, že ke konci roku 2012 budou po celé Evropě fungovat tisíce rychlodobíjecích stanic a v roce 2015 jich budou už desetitisíce. Tato infrastruktura otevře možnosti pořízení vozu LEAF zcela novému spektru zákazníků, kteří občas potřebují vyrazit na delší cesty.

Rychlodobíjení umožňuje dobít baterii za dobu jen o něco delší, než trvá natankování tradičního automobilu. Vlastník vozu Nissan LEAF samozřejmě může vůz během dobíjení opustit a může si zatelefonovat, dát si oběd nebo si odpočinout.

Stejnosměrná rychlodobíjecí stanice Cha de Mo přivádí příkon 50 kW přímo do baterie, což urychluje proces dobíjení.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz