Nová 911(991) na lehce špionážním videu

8. 8. 2011 • Novinky, Videa

Německá automobilka Porsche si zaslouží jedničku s hvězdičkou za dokonale umaskovanou novou generaci modelu 911 s kódovým označením 991. Proč? Protože se světu představí již za měsíc na autosalonu ve Frankfurtu, po celém internetu kolují fotografie a videa zamaskovaného prototypu ale přesná a konečná podoba se oficiálně neukáže a neukáže.

Můžeme se však alespoň potěšit videem, které natočil pohotový kolemjdoucí na benzinové pumpě. Zachycuje finální podobu nového vozu jen s minimem maskovacích prvků a v hnědé barvě, na které se dají mnohem snáz rozeznat tvary karoserie. Ta se ovšem zas tolik nezměnila a mám dojem, že kdyby automobilka nepoužila žádné maskování, tak by si snad nikdo nevšiml, že kolem projel zcela nový vůz. Ale to bych se pak vlastně dostal k samotné filosofii tohoto modelu, který si na takovém minimu změn přímo zakládá.

Zákazníci ovšem o nic ochuzeni nebudou. Skutečně se i v tomto případě jedná o novou generaci, která naroste do všech rozměrů a bude navíc charakteristická delším rozvorem. Na druhou stranu se dočkáme příznivější spotřeby paliva a vypouštěných emisí.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz