rs_logo

Nový Ford Focus RS přijde v roce 2015

4. 2. 2013 • Novinky

Zdroje uvnitř Fordu potvrdily, že nový Focus RS přijde někdy v roce 2015. Poháněn bude novým přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,3 litru s výkonem 330 koní. Stejný motor potom nalezneme i v příští generaci evropské spefikace Fordu Mustang. Ten by měl být dostupný v roce 2014.

Využívat bude nejnovější generace přímého vstřikování benzínu a přeplňování k dosažení co nejnižší spotřeby a emisí škodlivých látek. Motor bude montovaný napříč a očekává se, že bude mít větší výkon než Mustang, aby si udržel statut vlajkového modelu pro evropský trh. Tam jsou také očekávány nejvyšší prodeje. Původně se prý počítalo s elektromotory pro pohon zadních kol za účelem vyššího výkonu a nižších emisí. Od toho se ale nakonec upustilo kvůli výrobním nákladům.

Model pro rok 2015 bude mít ve standartní výbavě i tzv. Sound Sympozer. Díky němu bude do kabiny lépe pronikat zvuk od motoru přes otevřený ventil mezi motorovým prostorem a kabinou. Přední náprava bude opět vybavena technologií RevoKnuckle, kterou se chlubila již minulá generace. Přední nápravě dále pomůže diferenciál s omezenou svorností, silnější brzdy a přilnavější pneumatiky. Prodáván bude pouze jako pětidveřový hatchback.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz