Ford Mustang

Nový Ford Mustang oficiálně odhalen

5. 12. 2013 • Novinky

Po letech je tu opět nový Ford Mustang a znovu z něj jde respekt již při prvním pohledu. Vzhled je úplně přepracován venku i uvnitř, všude najdeme kvalitnější materiály, novou techniku a poprvé v historii modelu i nezávislé odpružení zadní nápravy v základní výbavě.

Vzhled posoudíte sami z galerie a přiložených videí, zmiňme tedy například přední světlomety posunuté výrazně dopředu a celou kabinu posunutou naopak vzad. Designéři značky mluví o inspiraci žralokem nebo pěstí prorážející sklo. Ať to znamená cokoliv, nový Mustang se prostě povedl. Uvnitř šla kvalita velmi nahoru díky kvalitnějším materiálům a lepšímu zpracování. Na palubě najdete hračky s názvem SYNC, Access, MyFord Touch, Track Apps, MyColor budíky nebo audiosestavu Shaker Pro.

Motory jsou zezačátku v nabídce tři. Základní šestiválec do V má objem 3,7 litru a výkon 300 koní, nad ním stojí přeplňovaný čtyřválec Ecoboost určený hlavně pro evropské zákazníky s výkonem 305 koní a objemem 2,3 litru. Vrchol tvoří samozřejmě V8 s pěti litry objemu a výkonem 420 koní. Maximum je to ovšem dočasné, později přijdou mnohem výkonnější jednotky. Ke všem motorům bude k dispozici jak automatická tak manuální převodovka.

Největší změnou je ale asi přeci jenom zadní náprava se svým nezávislým zavěšením. Ford za to schytával mnoho kritiky a teď se tedy konečně rozhoupal a do nového Mustangu ji namontoval. Má hliníkové komponenty pro snížení neodpružené hmoty a byla vyvinuta jenom pro toto auto a maximální výkon za všech okolností. Ovládání má pomoci i nový systém kontroly trakce, doufáme jenom že půjde úplně vypnout. Varianta GT také dostane systém Launch Control, který by mělo jít bez problémů používat pravidelně bez rizika poškození auta.

Kdy se nový Ford Mustang dostane do Evropy zatím není jisté, bude to však brzy a my se moc těšíme.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz