Odhalen nový Mercedes C63 AMG DTM Safety Car

29. 4. 2011 • Novinky, Sport, Videa

V neděli odstartuje první ze dvanácti závodů série cestovních vozů DTM na německém Hockenheimringu a k tomu je potřeba také velikého technického a bezpečnostního zázemí. A mezi tisíci položek se vyjímá jedna z nejvíce viditelných. Tím je vozidlo Safety Car, sloužící k „omezení rychlosti za ním jedoucích závodních vozů ve chvíli, kdy je to nutné například z důvodů nehody či nečistot na trati, které by ohrozily bezpečnost závodníků, technického personálu či diváků“.

Této služby se nejčastěji ujímají nejsilnější vozy divize AMG automobilky Mercedes-Benz. V letošním šampionátu Formule 1 je to model SLS AMG. Zatímco v DTM bude službu Safety Caru zajišťovat C63 AMG.

YouTube Preview Image

Diváci tak uvidí faceliftovaný sedan, jež je vybaven sportovním podvozkem, zesílenou brzdnou soustavou a majáky na střeše vozu. Dalšími prvky specifické výbavy jsou závodní sedačky, sportovní volant s pádly řazení umístěnými pod volantem a také moderní komunikační systém.

A co se skrývá pod kapotou? Zde se posádka může těšit na výkonný 6,3litrový osmiválec vybavený paketem AMG Performance, který umožňuje vyvinout výkon 358kW (480 koní) a 600Nm točivého momentu. A s časem 4,3 vteřiny, které jsou potřeba ke zrychlení z nuly na 100km/h se jedná o opravdu důstojného pomocníka, jež dokáže udržet krok i se závodními speciály.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz