Pod pokličkou vývoje Audi R8 e-Tron

13. 5. 2011 • Novinky, Videa

Supersportovní Audi R8 e-Tron s čistě elektrickým pohonem se začne prodávat až na konci příštího roku. Vy si však již dnes můžete prohlédnout video, ve kterém uvidíte, jak tento znamenitý vůz vzniká. V současné době totiž probíhá montáž testovací série vysoce kvalifikovanými a vybranými techniky v německé továrně Audi v Neckarsulmu.

YouTube Preview Image

Montáž R8 e-Tron probíhá na speciálním oddělení výrobní linky klasických R8 a skládá se ze čtyř dílčích kroků. V tom prvním je na vůz instalována kabeláž, elektrické komponenty a izolace. V dalších to je pak montáž chladícího systému, topení, samotných elektromotorů, interiéru a posledních částí karoserie. V čtvrtém kroku se přidá do vozu baterie a celý systém se odzkouší v kompletní sérii testů.

Pro někoho komu je R8 e-Tron novinkou připomeneme, že vůz je poháněn čtyřmi elektromotory o celkovém výkonu 230kW (308 koní) a 4500Nm točivého momentu. Opravdu mi neujely nuly. Tato automobilkou udávaná hodnota je však čistě teoretická, neboť takto vysoký kroutící moment není možné dostat na vozovku.

A přesto, že ve voze není konvenční spalovací motor a papírový výkon nemusí být nějak oslnivý, tak R8 nabídne stále více než dostatečnou dynamiku a zrychlení z nuly na 100km/h pod 5 vteřin je toho důkazem.

Ptáte se na vzdálenost, kterou je vůz schopen ujet? Díky lithium-iontové baterii o celkové kapacitě 53kWh, dokáže R8 urazit vzdálenost rovných 250km.

.

« »