Výstřižek

Pomáhat a chránit aneb jak nám znepříjemnit život

22. 12. 2015 • Blogy, Novinky, Zajímavosti

Uvažuji nad tímto tématem od doby, kdy tu máme přemnožené civilně vypadající policejní Passaty, Superby a nyní i Octavie. Poslední dodávka několika desítek kusů Octavií už mě donutila napsat následující článek.

Žijeme v demokratickém státě, ale máme tu čím dál tím méně svobody, jsme sledováni prakticky na každém kroku, všude procházíme nějakými kontrolami a nejen stát o nás ví úplně vše.

My se však podíváme, jak se tato situace přenesla na silnici, protože policie a radary na měření rychlosti už dávno neplní funkci, kterou by měly.

K čemu tu máme silniční policii?

Nepočítaje řešení dopravních nehod apod. tu je kvůli prevenci. Policie by měla být vidět a dávat jasně najevo, že se musí doopravdy dodržovat předpisy. Proč tu teda máme tak velké množství tzv. civilně maskovaných vozidel, která čekají, až nějaký přestupek uděláme, přičemž by měla takovým věcem předcházet a ne na ně ”číhat” – už jen kvůli bezpečnosti ostatních. Radši ani nezmiňuji to, když se Vás na dálnici snaží úmyslně vyprovokovat, abyste přidali a oni mohli hezky namasírovat Vaši peněženku a v horším případě uděláte pápá řidičskému průkazu – ti z Vás, co jezdí silnějšími novými vozy prémiových tříd to určitě znají, že?
Důvod? Je to jasné, díky nám a našim ”tučným” bankovním kontům se státní pokladna plní mnohem rychleji i navzdory tomuto, podle mě nesmyslnému způsobu měření rychlosti.

Pak tu máme radary na měření rychlosti, které jsou v mnoha případech ukryty tak, aby byly co nejméně vidět a policie tak do Vaší schránky mohla doručit co největší množství pokut.

Takže znova – radary by tu měly být především kvůli prevenci, aby řidiči nepřekračovali danou rychlost a neohrozili tak ostatní. Pokud o radaru nevím, nemám šanci kvůli němu snížit rychlost a díky tomu se vyvarovat případné kolizi s chodcem nebo jiným vozidlem, když přeženu.

Zavedl bych znova povinnost označování měřených úseků dopravní značkou a vsadím všechno na to, že rychlost tam bude dodržovat namísto 80% řidičů (místní lidé) 99% všech účastníku provozu.
Jen do té státní pokladničky by zas spadlo o pár korun méně.

Jaký názor na tuto problematiku máte Vy?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz