Porsche 911 GT3 RS 4,0 UK [video]

29. 7. 2011 • Novinky, Videa

Jeden by řekl, že v zemi plné gentlemanů neznají emoce, rychlost a sportovní vozy. Opak je pravdou. Velká Británie je zemí zaslíbenou pro vše rychlé. Vznikl zde nespočet automobilových legend a nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo přestat. Také se zde každoročně koná jeden z největších festivalů na Světě, zaměřený právě na rychlá kola. Slavný Goodwood.

A právě ten byl letos svědkem prvního odhalení limitované edice Porsche 911 GT3 RS, na kterou se dnes podíváme podrobněji. Ta vznikne v počtu 600 kusů, jež všechny zůstanou na Ostrovech. Novinka svou techniku přebrala ze závodní verze GT3 RSR a tak není divu, že samotná automobilka o ní tvrdí, že je to nejdrsnější 911, se kterou můžete na cesty.

YouTube Preview Image

Tomuto tvrzení se dá lehko uvěřit, neboť vůz je poháněn 4,0litrovým šestiválcem právě z GT3 RSR a svému majiteli poskytne maximální výkon 368kW (rovných 500 koní) a 460Nm točivého momentu. Kdo se trochu orientuje v motorismu, tak si lehce spočítá výkon na jeden litr objemu-125 koní. Jedná se tedy o jeden z nejsilnějších nepřeplňovaných automobilů na trhu.

A aby toho nebylo málo, tak celý vůz váží velmi slušných 1360kg a zasprintovat ke 100km/h dokáže za méně než 4 vteřiny.

Dechberoucí čísla ještě umocňuje cena, která je stanovena na částce 178.596 euro (přibližně 4,4 milionů korun).

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz