Porsche Cayenne Turbo II Sportec SP580

10. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Za poněkud krkolomným názvem vozu se neskrývá nic jiného než SUV Porsche Cayenne Turbo ve své druhé generaci, se kterým si pohrál švýcarský tuner Sportec a naladil ho na báječných 580 koní.

Začneme tedy tím, co se skrývá pod kapotou. V základu zde nalezneme 4,8litrový osmiválec dopovaný turbodmychadlem a naladěný na rovných 500 koní a 600Nm točivého momentu. Díky přemapování řídící jednotky, zvětšenému sání a sportovnímu výfuku, poskočil výkon na 427kW (již zmíněných 580 koní) a 700Nm točivého momentu. Cayenne nyní zvládne sprint z nuly na 100km/h o tři desetiny rychleji než se sériovým motorem a tedy za čas 4,4 vteřiny. Maximální rychlost také narostla a s vozem se dá uhánět až 285km/h.

Sportec však nezůstal jen u motoru. Změny se udály na celém voze. Na první pohled nás zaujme decentní bodykit, který zahrnuje větší nárazníky, dvojici koncovek výfuku a především krásná 22“ kovaná kola, jež jsou obuty do pneumatik Michelin o rozměru 295/30 ZR22.

A na závěr se dostáváme k podvozku. Cayenne je vybaven vzduchovým odpružením, které dokáže automobil snížit o 30mm pomocí elektronického modulu nastavení řízení. A o bezpečné zastavení se starají brzdy s vetranými kotouči a šesti-pístkovými třmeny vpředu a čtyř-pístkovými vzadu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz